Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bydgoszcz

Zadowoleni, bo pomagają

16.09.2011, Pomoc odzieżowa

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Bydgoszczy lubią pomagać innym. Ostatnio mieli ku temu okazję podczas wydawania odzieży dla potrzebujących zorganizowanego 5 i 12 września.

– Około 350 sztuk odzieży trafiło do osób, które zgłosiły się do punktu przy ulicy Lipowej 9 – relacjonuje Anna Koteras, wolontariuszka.  – Pochodziła ona od darczyńców z Bydgoszczy, a także z naszego zapasu ubrań z Danii. Przybyli pytali zwłaszcza o spodnie i buty.

Anna Koteras podkreśla, że wspieranie potrzebujących sprawia jej przyjemność.

– Nie otrzymuję za tę pracę pieniędzy, ale dostaję coś innego – zadowolenie – mówi. – W wydawanie odzieży są zaangażowani także inni wolontariusze, pomagają potrzebującym np. wybrać odpowiednie ubrania dla siebie. Między nami a beneficjentami rodzą się więzi przyjaźni – dodaje.

Przedstawiciele ChSCh z Bydgoszczy mają też marzenia. Bardzo przydałyby się duże, stojące wieszaki, które pozwoliłyby rozwiesić ofiarowywaną potrzebującym odzież. Obecnie poszukiwane są też buty dla dzieci, bo o nie często pytają osoby znajdujące się w trudnej sytuacji.

– Jeżeli posiadasz w domu niepotrzebną a znajdującą się w dobrym stanie odzież, przekaż ją nam – apeluje Anna Koteras.  

Wolontariusze będą wdzięczni także za wszelkie inne wsparcie. Kontakt w sprawie przekazania darów rzeczowych (odzież, buty, wieszaki):
Anna Koteras, tel. 510 367 906
pastor Piotr Zawadzki, tel. 606 148 413

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Foto: punkt ChSCh wydawania odziezy w Koninie. Wolontariusze z Bydgoszczy marzą, by wkróce tak wyglądał także ich punkt pomocy odzieżowej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 205 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Bydgoszcz
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
83 2030 0045 1110 0000 0293 3540

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij