Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bydgoszcz

Spontaniczna dobroczynność. W Bydgoszczy młodzież włącza się w pomoc

28.03.2012, nieprzypisany

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) prowadzi w Polsce projekt Bądź Solidarny w Potrzebie. Dzięki niemu osoby chore i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć na stosowną pomoc, m.in. w zakupie leków. W ostatnia sobotę, 24 marca grupa wolontariuszy ChSCh z Bydgoszczy postanowiła wesprzeć projekt, zapewniając przechodniom odwiedzającym rynek miasta chwilę muzycznej refleksji.

– To była spontaniczna akcja – mówi Barbara Karpińska, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Grupa kilkunastu młodych osób w towarzystwie starszych wolontariuszy udała się na Stary Rynek w Bydgoszczy. Śpiewali pieśni religijne, kwestując jednocześnie na rzecz projektu Bądź Solidarny w Potrzebie.

„Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy chcą pomagać innym” – mówiła jedna z Bydgoszczanek, wrzucając drobną kwotę.

Zebrane pieniądze zasilą konto ogólne projektu, dzięki czemu kolejne osoby otrzymają wsparcie. Filia w Bydgoszczy w ostatnim czasie zaangażowała się w pomoc rodzinie pani Elżbiety Wirkus, dzięki czemu udało się jej zapewnić m.in. opał na zimę.

Czytaj więcej o Bądź Solidarny w Potrzebie.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 205 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Bydgoszcz
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
83 2030 0045 1110 0000 0293 3540

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij