Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Spontaniczna dobroczynność. W Bydgoszczy młodzież włącza się w pomoc

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) prowadzi w Polsce projekt Bądź Solidarny w Potrzebie. Dzięki niemu osoby chore i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą liczyć na stosowną pomoc, m.in. w zakupie leków. W ostatnia sobotę, 24 marca grupa wolontariuszy ChSCh z Bydgoszczy postanowiła wesprzeć projekt, zapewniając przechodniom odwiedzającym rynek miasta chwilę muzycznej refleksji.

– To była spontaniczna akcja – mówi Barbara Karpińska, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Grupa kilkunastu młodych osób w towarzystwie starszych wolontariuszy udała się na Stary Rynek w Bydgoszczy. Śpiewali pieśni religijne, kwestując jednocześnie na rzecz projektu Bądź Solidarny w Potrzebie.

„Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy chcą pomagać innym” – mówiła jedna z Bydgoszczanek, wrzucając drobną kwotę.

Zebrane pieniądze zasilą konto ogólne projektu, dzięki czemu kolejne osoby otrzymają wsparcie. Filia w Bydgoszczy w ostatnim czasie zaangażowała się w pomoc rodzinie pani Elżbiety Wirkus, dzięki czemu udało się jej zapewnić m.in. opał na zimę.

Czytaj więcej o Bądź Solidarny w Potrzebie.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij