Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bydgoszcz

Program PEAD w Bydgoszczy

2.09.2010, Pomoc żywnościowa

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) w Bydgoszczy uczestniczy w wydawaniu żywności dla najuboższych w ramach unijnego programu PEAD. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku wolontariusze wydali już prawie osiem ton jedzenia o wartości ponad 20 tys. zł.

Program PEAD skierowany jest do najbiedniejszych mieszkańców Unii Europejskiej.

- W projekcie bierzemy udział od marca bieżącego roku – mówi Grzegorz Lubojański, kierownik filii ChSCh w Bydgoszczy. – Już teraz możemy jednak powiedzieć, iż zapotrzebowanie na pomoc żywnościową jest bardzo duże. Współuczestnicząc w dystrybucji jedzenia, służymy nie tylko najuboższym. Dzięki nam pracownicy MOPS-u mogą skupić uwagę na innych działaniach pomocowych.

Filia współpracuje z Bankiem Żywności w Toruniu, od którego odbiera artykuły spożywcze z nadwyżek unijnych, oraz właśnie z MOPS-em w Bydgoszczy. Co miesiąc ponad sto osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej otrzymuje przeznaczony dla nich przydział jedzenia. Wszyscy potrzebujący są informowani o terminie odbioru, a punkt wydawania żywności mieści się w siedzibie filii, przy ul. Lipowej.

- To było przed Wielkanocą – opowiada Grzegorz Lubojański. – Pewna pani, matka wielodzietnej rodziny, odbierała u nas żywność. Stanęła ze łzami w oczach. Powiedziała, że nie spodziewała się, że jeszcze przed świętami coś otrzyma. Była bardzo szczęśliwa.

Te i wiele innych historii pokazują, jak niewiele trzeba, by pomóc tym, którzy często nie z własnej winy znaleźli się na życiowym zakręcie.

Pomóż i ty potrzebującym. Zasil rachunek bankowy:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia w Bydgoszczy
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

nr konta: 07 1240 1994 1111 0010 3080 6589


(aw)

 

 

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 205 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Bydgoszcz
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
83 2030 0045 1110 0000 0293 3540

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij