Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bydgoszcz: sukces licytacji dla Małgosi. Przed nami kwesta i koncert!

Dzięki otwartym sercom uczestników licytacji zorganizowanej dla 2,5-letniej Małgosi udało się zebrać prawie 4 tys. zł na jej leczenie i rehabilitację. To jednak nie koniec pomocy. Już w sobotę, 26 maja w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony dla cierpiącej na zanik mięśni rdzeniowych dziewczynki.

Festyn rodzinny „Wszystkie dzieci nasze są” w Wąwelnie koło Bydgoszczy (powiat sępoleński) przyciągnął wielu uczestników. Podczas licytacji zorganizowanej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) zebrano dokładnie 3 933,20 zł.

– Za zebrane pieniądze chcemy między innymi zakupić sprzęt rehabilitacyjny, który pozwoli na wykonywanie chociaż części niezbędnej rehabilitacji w domu – mówi Barbara Karpińska, kierownik filii ChSCh w Bydgoszczy.

Wśród atrakcji imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka znalazły się ponadto gry i zabawy dla dzieci, dmuchany zamek, pokazy policji, jazda kładem czy przejażdżki bryczką. 

Przed nami kolejny ważny krok w drodze po nadzieję dla Małgosi na lepsze jutro. W sobotę, 26 maja, po godz. 15 na ulice Bydgoszczy wyjdą wolontariusze ChSCh, którzy przeprowadzą kwestę na rzecz dziewczynki. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na jej leczenie.  O godzinie 18 natomiast, tego samego dnia odbędzie się koncert charytatywny chrześcijańskiego zespołu Chofesh.

– Podczas koncertu, na który wstęp będzie bezpłatny, zbierane będą pieniądze do puszek kwestarskich. Połowa zgromadzonej kwoty pomoże Małgosi, druga część natomiast pozwoli na pokrycie kosztów leczenia innej podopiecznej ChSCh, pani Ewy chorej na stwardnienie rozsiane – wyjaśnia Barbara Karpińska.

Koncert odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 27). Przypomnijmy, początek w sobotę, 26 maja, o godz. 18. Wstęp wolny!

– Naszym marzeniem jest zapewnienie dziewczynce specjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego, który połączony będzie także ze szkoleniem dla rodziców pokazującym, jak wykonywać proste zabiegi. Realizacja tych planów zależy jednak od tego, ile środków uda się zebrać – mówi kierownik filii ChSCh w Bydgoszczy. – Bardzo liczymy na odruch serca ludzi dobrej woli, podobnie jak w Wąwelnie – dodaje.

Choroba, na którą cierpi 2,5-letnia Małgosia Sender, jest uwarunkowana genetycznie i prowadzi do upośledzenia m.in. narządów ruchu i oddychania. Do niedawna zaledwie 10% dzieci z ostrą postacią zaniku mięśni rdzeniowych dożywało 4. roku życia. Obecnie, w związku z rozwojem medycyny, czas ten wydłużył się, wiele zależy jednak od właściwej rehabilitacji i leczenia.

Każdy z nas może pomóc Małgosi odnaleźć nadzieję na lepsze jutro. Wystarczy wziąć udział w koncercie lub przekazać datek podczas kwesty. Można też wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto ogólnopolskiej zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: Małgosia Sender 

Aby pomóc drugiej z beneficjentek sobotniego koncertu należy zamieścić odpowiedni dopisek:   

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: Ewa Makowska  

Czytaj o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie.

Zobacz plakat zapowiadający koncert.

(aw)

Na zdjęciu nr 3 od lewej sołtys Wąwelna Zbigniew Struwe, dyrektor Rodzinnego Domu Dziecka w Wąwelnie Mieczysław Kaproń, mama z Małgosi i Małgosia

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij