Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Bydgoszcz: praca jak na etacie

– W dniu wydawania żywności rozpoczynamy pracę o 9, a kończymy o 15, 16 – mówi Grzegorz Lubojański, wolontariusz filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bydgoszczy. Wszystko po to, by obsłużyć tysiąc osób, które przychodzą po żywność wydawaną w ramach programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej). Za pośrednictwem wolontariuszy ChSCh z Bydgoszczy w 2011 roku do potrzebujących trafiły w ten sposób 54 tony produktów o wartości 107 tys. zł.

– Pamiętam pewną trzynastoosobową rodzinę, której pomagamy od dwóch lat – relacjonuje Grzegorz Lubojański. – W 2010 roku odebrała ona blisko tonę żywności. Niełatwo przewieźć, choćby jednorazowo, artykuły spożywcze dla 13 osób – dodaje.

Rodziny wielodzietne to ważna grupa odbiorców pomocy żywnościowej. Ale są też inni – osoby samotne, chore, długotrwale bezrobotne…

Przy rozładunku i wydawaniu żywności w 2011 roku pomagało 13 wolontariuszy. Projekt realizowany przez filię przy współpracy z Bankiem Żywności w Toruniu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bydgoszczy miasto wsparło dotacją w wysokości 10 tys. zł.

Filia ChSCh w Bydgoszczy serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym możliwe było prowadzenie tak szeroko zakrojonej pomocy potrzebującym Bydgoszczanom. 

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij