Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bydgoszcz

Bydgoszcz, pomoc żywnościowa: dar dla 1000 osób

18.05.2011, Pomoc żywnościowa

9-12 maja potrwało wydawanie żywności dla podopiecznych filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bydgoszczy. – Potrzebujących jest tak wielu, że musieliśmy podzielić wydawanie na cztery dni – podkreśla szef filii Włodzimierz Wójciak.

Dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Toruniu, który bezpłatnie przekazuje artykuły spożywcze, oraz bydgoskim MOPS wolontariusze ChSCh pomagają co miesiąc 1000 osobom.
 
– Mimo skromnych środków udaje nam się sprawnie wydawać żywność. Beneficjenci cenią nasz punkt ze względu na to, że nie mamy dużych kolejek. Dzięki lokalizacji w centrum miasta wielu osobom skracamy też drogę po odbiór jedzenia – mówi Włodzimierz Wójciak.

Czterodniowy termin wydawania artykułów spożywczych powoli staje się tradycją. W każdym dniu tygodnia, które co miesiąc są stałe, po odbiór zgłaszają się mieszkańcy innej dzielnicy. W poniedziałek przychodzą mieszkańcy Śródmieścia, we wtorek Błonia, środa to dzień Bartodziejów, a czwartek Szwederowa.

– Na osobę przypada średnio 5,4 kg jedzenia – mówi kierownik filii. – Wszystkich staramy się obsługiwać jednakowo, wydając im taką samą ilość artykułów spożywczych.

Pomocy w ten sposób udziela skromny zespół wolontariuszy, składający się zazwyczaj z 6-8 osób. Tym bardziej godna podziwu jest ich praca, dzięki której potrzebujący bydgoszczanie otrzymują przysłowiową kromkę chleba.

Kolejne wydawanie żywności już 6-9 czerwca oraz 4-7 lipca.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 205 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Bydgoszcz
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
83 2030 0045 1110 0000 0293 3540

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij