Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Bydgoszcz

Bydgoszcz: jak rzucić i nie wrócić

30.01.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Przez cały miniony tydzień w Bydgoszczy odbywała się terapia antynikotynowa zorganizowana pod nazwą „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”. Ponad 80% uczestników, którzy dotrwali do ostatniego, piątego spotkania, na zakończenie terapii już nie paliło. Zajęcia zorganizował Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Bydgoszczy wraz z lokalną filią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Jeden z uczestników był na podobnej terapii 15 lat temu. Przez sześć lat nie palił, potem wrócił do nałogu. Teraz ponownie przybył na kurs „W ciągu 5 dni rzucisz palenie”, co świadczy, że wysoko go ocenia, mimo pewnych niepowodzeń w walce z uzależnieniem – ocenia Piotr Zawadzki, pastor Kościoła adwentystów, który prowadził terapię.

Podczas zajęć podawane były praktyczne sposoby, jak wytrwać bez papierosa przez pierwszych kilka dni. Ważne, by walczyć z nałogiem, uwzględniając aspekt fizyczny, psychiczny, a także duchowy.

Pięciodniowy program odwykowy znany jest na całym świecie. Zainteresowały się nim uniwersytety w wielu krajach, zyskał on też poparcie Światowej Organizacji Zdrowia i Amerykańskiego Towarzystwa ds. Walki z Rakiem. Szacuje się, że od czasu opracowania w 1959 r. w jego zajęciach na całym świecie wzięło udział 20 milionów ludzi.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(aw)

Na zdjęciu Piotr Zawadzki

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

2 205 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Kujawsko-Pomorski
Filia Bydgoszcz
ul. Lipowa 9
85-062 Bydgoszcz

Nr konta bankowego:
83 2030 0045 1110 0000 0293 3540

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij